T352A105K025AT
Part Number:
T352A105K025AT
Description:
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Height - Seated (Max) :
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" Dia (4.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V