195D106X0015F2T
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
195D106X0015F2T
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 10UF 20% 15V 2013
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2013 (5033 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.130" W (5.00mm x 3.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
15 V