592D157X0004D2T15H
Part Number:
592D157X0004D2T15H
Description:
CAP TANT 150UF 20% 4V 2917
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
360mOhm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V