F971D156MNCHT3
Part Number:
F971D156MNCHT3
Description:
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
In Stock:
69
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 135°C
Manufacturer Size Code :
N
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V