592D476X0010D2T15H
Part Number:
592D476X0010D2T15H
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
270mOhm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V