595D337X06W3C2T
Part Number:
595D337X06W3C2T
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2812
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Size / Dimension :
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V