595D227X06R3G2W
Part Number:
595D227X06R3G2W
Description:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2214
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2214 (5637 Metric)
Size / Dimension :
0.220" L x 0.144" W (5.60mm x 3.65mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V