150D185X9025A2T
Part Number:
150D185X9025A2T
Description:
CAP TANT 1.8UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
1.8 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V