150D184X9035A2T
Part Number:
150D184X9035A2T
Description:
CAP TANT 0.18UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
0.18 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V