695D476X0010F2T
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
695D476X0010F2T
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2414
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2414 (6034 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V