695D476X0006F2T
Part Number:
695D476X0006F2T
Description:
CAP TANT 47UF 20% 6V 2414
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2414 (6034 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6 V