TAJE477M004RNJ
Part Number:
TAJE477M004RNJ
Description:
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V