592D157X0010C2T20H
Part Number:
592D157X0010C2T20H
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2812
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V