173D396X0010XWE3
Part Number:
173D396X0010XWE3
Description:
CAP TANT 39UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
39 µF
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V