173D186X9020XWE3
Part Number:
173D186X9020XWE3
Description:
CAP TANT 18UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
18 µF
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V