195D226X0016Z2W
Part Number:
195D226X0016Z2W
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 2910
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.114" (2.90mm)
Manufacturer Size Code :
Z
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Size / Dimension :
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V