195D106X0035Z2W
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
195D106X0035Z2W
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 10UF 20% 35V 2910
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Z
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
35 V