695D336X0015F2W
Part Number:
695D336X0015F2W
Description:
CAP TANT 33UF 20% 15V 2414
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2414 (6034 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15 V