592D107X96W3C2T15H
Part Number:
592D107X96W3C2T15H
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2812
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
380mOhm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V