T495X337M006ATE080
Part Number:
T495X337M006ATE080
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V