173D185X9035W
Part Number:
173D185X9035W
Description:
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
1.8 µF
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V