173D126X0010WE3
Part Number:
173D126X0010WE3
Description:
CAP TANT 12UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
12 µF
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V