695D155X9050E2T
Part Number:
695D155X9050E2T
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 50V 2410
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2410 (6024 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.095" W (6.00mm x 2.41mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V