173D125X9050WW
Part Number:
173D125X9050WW
Description:
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
1.2 µF
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V