TPSD157M016R0085
Part Number:
TPSD157M016R0085
Description:
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
85mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V