195D475X0015E2T
Part Number:
195D475X0015E2T
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 15V 2208
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2208 (5521 Metric)
Size / Dimension :
0.217" L x 0.083" W (5.50mm x 2.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15 V