299D226X9016DB1
Part Number:
299D226X9016DB1
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.440" (11.17mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V