594D106X9020B8T
Part Number:
594D106X9020B8T
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V 1611
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
850mOhm
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V