199D335X9050D9V1
Part Number:
199D335X9050D9V1
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.518" (13.16mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V