595D475X9004T2T
Part Number:
595D475X9004T2T
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 4V 0805
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4 V