592D335X0025B2T15H
Part Number:
592D335X0025B2T15H
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 1611
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V