594D106X0020B2W
Part Number:
594D106X0020B2W
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V 1611
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
850mOhm
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V