695D106X0006D2T
Part Number:
695D106X0006D2T
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6V 1810
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1810 (4724 Metric)
Size / Dimension :
0.185" L x 0.095" W (4.70mm x 2.41mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6 V