T491C684M050AG
Part Number:
T491C684M050AG
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 50V 2312
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V