595D107X06R3M2T
Part Number:
595D107X06R3M2T
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.142" L x 0.106" W (3.60mm x 2.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V