T356F335K050AS
Part Number:
T356F335K050AS
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.441" (11.20mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V