199D685X9035D9V1
Part Number:
199D685X9035D9V1
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
6.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.518" (13.16mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V