594D226X96R3B2T
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
594D226X96R3B2T
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1611
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
380mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
6.3 V