199D336X9010D9V1
Part Number:
199D336X9010D9V1
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Capacitance :
33 µF
Height - Seated (Max) :
0.518" (13.16mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V