195D155X0035V2T
Part Number:
195D155X0035V2T
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1410
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.061" (1.55mm)
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Size / Dimension :
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V