T495C686K010AHE080
Part Number:
T495C686K010AHE080
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V