173D564X9050VW
Part Number:
173D564X9050VW
Description:
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
0.56 µF
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V