173D125X5020UW
Part Number:
173D125X5020UW
Description:
CAP TANT 1.2UF 5% 20V AXIAL
Capacitance :
1.2 µF
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
20 V