299D226X0010CB6E3
Part Number:
299D226X0010CB6E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.380" (9.65mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" L x 0.230" W (7.10mm x 5.84mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V