TPSB336K010H0650
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TPSB336K010H0650
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
650mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V