199D226X0016DZB1E3
Part Number:
199D226X0016DZB1E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.460" (11.68mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V