195D155X96R3A2T
Part Number:
195D155X96R3A2T
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 6.3V 1106
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1106 (2815 Metric)
Size / Dimension :
0.110" L x 0.059" W (2.80mm x 1.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V