T495C335K035ATE525
Part Number:
T495C335K035ATE525
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V 2312
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
525mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V