199D226X06R3CXV1E3
Part Number:
199D226X06R3CXV1E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.420" (10.66mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V