199D226X0010C6B1E3
Part Number:
199D226X0010C6B1E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.458" (11.64mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V